Alkoholizmas yra psichinė ir fizinė liga
Alkoholizmas yra psichikos ir fizinės ligos, kuri daro įtaką ne tik žmogų, bet ir visą visuomenę, nepriklausomai nuo amžiaus ir lyties.
- Alkoholio troškimas. Nenugalimas noras.
- Kontrolės praradimas. Trūksta valios mesti gerti.
- Fizinė priklausomybė.
- Būtinybė padidinti suvartojamo alkoholio kiekį
- Atminties praradimo.
Išeitis
Apie Alkoholizmo
Tiek moterys, tiek vyrai, tiek suaugusieji, tiek vaikai, patenka į alkoholio vergiją. Statistiniai ir genetiniai tyrimai parodė, kad alkoholizmas susiformuoja 15–20% šiuolaikinės Lietuvos gyventojų, o vyrai serga dešimt kartų dažniau nei moterys. Alkoholizmas daro didelę žalą visuomenei: žlugdo šeimas, daro žalingą poveikį vaikų auklėjimui, pažeidžia darbo drausmę, susižeidžia, pastumia žmones į amoralius poelgius, sukelia nusikaltimus. Alkoholis sutramdo valią, naikina psichiką ir neigiamai veikia visų vidaus organų ir sistemų darbą.
Alkoholizmo priežastys gali būti įvairios: sociologinės, psichologinės ir netgi genetinės. Alkoholis, sutrikdantis biologinius medžiagų apykaitos procesus, pakeičia daugelį gyvybiškai svarbių medžiagų apykaitos struktūros elementų. Moksliškai įrodyta, kad net nedidelis alkoholio kiekis sutrikdo koordinuotą smegenų žievės darbą. Alkoholis sustiprina susijaudinimo procesą ir susilpnina slopinimo procesą. Vadinasi, girtas žmogus negali kontroliuoti savo elgesio.
Alkoholizmo pasekmės žmogaus organizmui gali būti mirtinos ir pražūtingos. Paveiktos visos vidaus sistemos ir organai: alkoholis nuodija smegenų ląsteles, sukelia sunkias kepenų, kasos, skrandžio ligas, kenksmingai veikia plaučius, inkstus, endokrinines liaukas, mažina organizmo atsparumą infekcijoms, sukelia negrįžtamus pokyčius. kraujotakos sistema ir širdies raumenys, dideli kraujagyslių sienelių defektai, Urogenitalinės sistemos ligos (inkstų nepakankamumas, impotencija, nevaisingumas ir kt.), psichikos sutrikimai. Paauglystėje kūnas yra labiausiai pažeidžiamas, nes vyksta vaiko restruktūrizavimas į suaugusįjį. Ir šiuo metu jam yra baisus smūgis. Pavyzdžiui, tokio amžiaus kepenys turi didesnę našumą, be to, jos struktūra neturėjo laiko sustiprėti. Dėl to kepenų ligas gali sukelti keli gramai alkoholio. Apskritai, alkoholis, absoliučiai bet koks (net atrodantis toks „silpnas“ kaip alus ir vynas) užklumpa visą vaiko organizmą - kepenis, nervų sistemą, smegenis, kvėpavimo takus, sumažėja imunitetas ir greitai virsta lėtiniu sergančiu alkoholiku.
Šio straipsnio pabaigoje pažvelkime į alkoholio žalą skaičiais. Tik 30 gramų alkoholio per dieną (dvi taurės degtinės arba pusantro butelio alaus) žmogui suteikia tikrą kepenų cirozę. Trečdalio šios porcijos pakanka moterims. Širdies priepuolio rizika padidėja 45 proc. Koronarinių kraujagyslių pažeidimas - 48 proc. Mirtinas širdies smūgis - 37 proc. Reguliarus alkoholio vartojimas sutrumpina žmogaus gyvenimą vidutiniškai 5-15 metų, priklausomai nuo žmogaus organizmo savybių ir vartojimo intensyvumo. Taigi kiekvienas žmogus turi pasirinkimą: nuolatinis trumpalaikis fantominis alkoholinis „malonumas“ arba papildomi 10 sveikos gyvenimo metų.
Žmogaus organizmui alkoholio žala
Alkoholizmas sukelia laipsnišką vidinių organų asmenybės blogėjimą: kepenys (hepatitas, hepato-olekistinis, kepenų cirozė), virškinimo trakto (pankreatitas, gastritas, skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opa), širdis (kardiomiopatija, hipertenzija, miokardodestrofia, karberklerozė) , plaučiai (tuberkuliozė nuo grubaus imuniteto sumažinimo). Pacientai psichiškai pablogėjo, jie susiaurina interesų ratą, kognityviniai gebėjimai yra sutrikdyti, žvalgybos sumažėja.
Organai, kurie yra nustebinti alkoholizmo metu
Alkoholio priklausomybė yra labiausiai paplitusi sutrikimai, susiję su psichoaktyvių medžiagų naudojimu. Pasak Pasaulio sveikatos organizacijos, 2,5 mln. Žmonių miršta nuo alkoholio dėl piktnaudžiavimo alkoholiu.
Vyrai, kaip taisyklė, gerti dažniau ir daugiau moterų, todėl rizika susirgti alkoholizmo, jie turi daug didesnis. DNR vyrai surengė skirtingai, nes vyrų kūno gebėjimas padengti nepalankių recesyvinių požymių yra daug silpnesnė nei moterims.
Kokie veiksniai pagreitina alkoholizmo vystymąsi
Alkoholizmo plėtrą įtakoja tokie veiksniai, kaip:
- Buitinių nemalonių, sunkumų profesinės sferos ir asmeninio gyvenimo;
- nepalankus, geriamasis;
- Depresija ir kiti asmenybės sutrikimai.
Apskritai, piktnaudžiavimas alkoholiu gali sukelti bet kokį psichogeninį veiksnį - tiek teigiamą ir neigiamą. Pagrindinis šiuo atveju rodiklis yra naudojimo dažnumas, priimtas konkrečioje aplinkoje.